Тамада Львів

Весільні прикмети

Весільні прикмети, весільні повіряДля того щоб бути щасливою в шлюбі, наречена в день весілля повинна поплакати.

Не можна нареченому і нареченій дорогу переходити, щоб не позбавити їх удачі в житті. Якщо існує небезпека, що хтось може перейти дорогу молодятам навмисне або випадково, то свідок і свідок повинні йти трохи попереду (на півкроку) молодих.

Нещастя спіткає молоду пару, яка оголошує про майбутній шлюб в кінці одного кварталу року, а вінчається на початку наступного.

Якщо хто-небудь із родичів або самі молоді чхнути з ранку в день весілля, наречена буде щаслива в заміжжі.

Якщо до дня одруження наречена побачить себе в дзеркалі в повному весільному вбранні, то її спіткає невдача. Щоб цього уникнути можна приміряти весільне вбрання, наприклад, без однієї рукавички.

Щоб заміжжя було вдалим, вранці в день весілля наречена не повинна бачити нареченого. Нареченій слід ночувати перед весіллям або в будинку батьків, або в іншій кімнаті, якщо молоді вже живуть разом. Якщо до одруження молоді живуть окремо, то наречена повинна побачити нареченого вже повністю одягненою до весілля.

Виходьте заміж після полудня. Такі шлюби вважаються більш вдалими і довговічними.

На весілля наречена повинна надіти що-небудь старе, що-небудь нове, що-й чуже, що-небудь блакитне, наприклад блакитну стрічку. Вважалося, що це є знаком її любові і вірності. Під старим мається на увазі якийсь подарунок від матері. Він символізує мир і мудрість у заміжжі. Чуже - цю річ можна взяти у заміжньої жінки, щасливою в шлюбі з благословенням на хорошу сімейне життя.

Наречений з нареченою у весільний день не повинні фотографуватися окремо. Це може призвести до розлучення. / Ангеліна Ободзинському /

В день весілля мати нареченої передає дочки сімейну реліквію. Цей предмет наречена повинна тримати при собі, щоб забезпечити своїй родині благополуччя.

Не варто виходити заміж у зеленій сукні. Зате стара взуття на нареченій принесе удачу в сімейному житті. Саме тому за день-два перед весіллям рекомендується походити в новому взутті, приготовленої до весілля.

Перед відправленням на одруження наречена, яка бажає, щоб її сестри швидше вийшли заміж, повинна злегка потягнути за скатертину на столі.

Щоб не відвели коханого, розумна наречена не повинна дозволяти подрузі ставати попереду себе перед дзеркалом. Це ж відноситься і до молодого.

Той з майбутнього подружжя довше проживе, у кого під час вінчання свічка залишиться довшим.

Якщо в день весілля ламається каблук, сімейне життя буде "скакати".

Коли молоді із ЗАГСу підходять до святкового столу, старший член з будь-якої сім'ї повинен тричі обвести молодих навколо столу. За слов'янськими традиціями це символізує вічний зв'язок чоловіка і дружини.

Після одруження (вінчання) молодим потрібно заглянути в одне дзеркало - це має принести удачу.

Погана прикмета - впустити обручку перш, ніж надягти його на палець. Якщо ви все ж таки впустили кільце, то через нього протягують ниточку, яка повинна бути заздалегідь заготовлена свідками і яка збере на себе погані прикмети. Після цього кільце можна одягти. Ниточку після закінчення реєстрації потрібно спалити, сказавши при цьому: "спалиш вогонь всі мої біди і печалі". Спалює ниточку той, хто впустив кільце.

Наречена не повинна брати порожню коробочку з-під кілець, після того, як наречений надів їй обручку. Зазвичай її бере подруга нареченої, яка бажає швидше вийти заміж. Існує повір'я, що та дівчина, яка візьме коробочку з-під обручок, вийде заміж наступною.

Обов'язково розбийте перший келих з шампанським на щастя.

Щоб не сваритися у шлюбі, молоді розбивають тарілку і разом переступають через осколки.

Наречена не повинна одна переступати поріг нового будинку. Чоловік повинен перенести її на руках. Тоді молоду дружину в новому будинку все життя будуть "на руках носити". Прикмета не діє в тому випадку, якщо молоді вже живуть разом у будинку, в який приходять після одруження.

Зустрічаючи молодих із ЗАГСу, свекруха зі свекром підносять їм хліб-сіль. Кожен з молодят повинен відкусити шматок пирога, не торкаючись до нього руками. Той, хто відкусить більший шматок, той і буде головою сім'ї.

Улюблена традиція всіх наречених: після закінчення весільної церемонії наречена стає спиною до гостей і кидає через голову свій весільний букет. Тій дівчині, яка зловить букет, належить швидка весілля. Як варіант, гостям можна встати в коло і чекати, поки наречена з закритими очима навмання кому-небудь не вручить свій букет.

Після цього обряду новоспечений чоловік знімає з ноги своєї дружини підв'язку і також кидає за спину. Той, хто піймає підв'язку, раніше за всіх знайде супутницю життя.

Дуже важлива прикмета. Виходити заміж потрібно обов'язково в туфлях, щоб був закритий носок і п'ятка - щастя з будинку не витече. Ні в якому разі не в босоніжках - розійдетеся. Туфлі без застібок - легке народження дитини.

 

                                                  ****************

 

Осінь споконвіку в народі вважалася найвдалішим часом для одруження. Справи закінчені можна і погуляти! Зараз мало хто враховує старовинні канони, але познайомитися з весільними прикметами все одно цікаво. У душі ми, жінки, все-таки в прикмети віримо. І хоч не можна ручатися, що, зігравши весілля за всіма мислимими правилами, молоді житимуть як в казці, намагаймося, щоб на нашому весіллі все було «по науці».

1. обручки міряти нікому не давати ні до, ні після весілля.

2. Щоб молоді не потребували грошей, наречений в день весілля повинен покласти в правий черевик монету, яка потім зберігається як сімейна реліквія!

3. І нареченому і нареченій потрібно закріпити на одязі англійську булавку головкою донизу від зглазу. Нареченій на поділ плаття (зсередини), нареченому, там де бутоньєрка, але так, щоб шпильку не було видно.

4. Наречена повинна в день весілля надіти на себе щось нове, щось з « чужого плеча» ( окрім фати, рукавичок і природно, нижньої білизни, панчох), щось ношене. Повинна зробити на подолі плаття або в іншому невидимому для очей місці пару стібків, бажано синіми нитками (від зглазу). Взуття повинне бути із закритими носами.

5. Перед вінчанням наречена повинна трохи поплакати, брак буде щасливим. Краще всього, якщо ці сльози будуть від наставних слів батьків, а не через якісь накладки або проблеми.

6. Коли наречена відправляється до церкваи/загсу, мати передає дочці сімейну реліквію: кільце, хрестик, брошка, браслет і ін., щоб ця річ знаходилася з нею при вінчанні, оберігаючи її.

7. До моменту вінчання/реєстрації наречена не повинна бачити себе в дзеркалі повністю одягненою. Наприклад, можна подивитися на себе без рукавичок або в платті, але без фати.

8. Букет нареченого наречена не повинна випускати з рук протягом всього дня. У екстреному випадку можна дати потримати букет нареченому або матері. Лише на весільному банкеті можна поставити його на стіл перед собою, а увечері слід узяти його до себе в спальню. Вважається: випустиш букет і щастя може злетіти як птах.

9. Після того, як наречена відправилася з будинку на вінчання/реєстрацію, потрібно хоч би символічно помити підлогу, щоб нареченій було легше увійти до чоловікового будинку. Краще всього це зробити її матерів. 2-3 хвилини весільний кортеж цілком може почекати!

10. При виході з будинку на вінчання або реєстрацію бажано, щоб на нареченій була вуаль від зглазу. Коли вона увійде до ЗАГСу або до церкви, при бажанні вуаль можна відкинути.

11. Після того, як наречений надів нареченій обручку, ні їй, ні йому не можна брати порожню коробочку з-під кілець або тарілочку, на якій вона лежала. Коробочку краще узяти незаміжній подрузі або другу.

12. В день вінчання батьки повинні стежити, щоб ніхто із сторонніх і гостей не поправляв одяг на молодятах.

13. Молодята повинні весь час триматися разом, щоб ніхто не пройшов або не встав між ними. Щоб союз був непорушний!

14. Вінчальні свічки наречений і наречена повинні задути одночасно, до довгого спільного життя.

15. Після вінчання молоді повинні заглянути в одне дзеркало до успіху, до дружного і щасливого життя.

16. При виході з церкви/загсу потрібно обсипати молодих крупою: рисом, пшоном або зернами пшениці до життя в достатку.

17. Молодим не можна їхати на банкет прямою дорогою. В народі говорять, що треба ввести в оману нечисту силу, а тому маршрут вибирають складний. До речі, в деяких країнах до заднього бампера прив'язують порожні консервні банки, щоб бринькали по дорозі і відлякували всяку нечисть.

18. Коли молоді під'їжджають до місця святкування весілля, машина повинна голосно сигналити. Це також відноситься до відлякування нечисті, від лихого ока.

19. Танцювати на весільному банкеті молодята повинні тільки разом і небагато з батьками. Батьки після танцю зі своїми дітьми обов'язково повинні знов з'єднати їх підвести один до одного.

20. Весільний торт розрізає наречена, жених підтримує ніж. Шматок торта з основним малюнком жених кладе на тарілку своєї судженої, наступний шматок наречена підносить нареченому. Потім вже гостям. Ця прикмета до взаємної згоди і допомоги один одному.

21. Подружкам нареченої і іншим незаміжнім пані, охочим зловити букет нареченої, замість дарованого нареченим букета потрібно кинути замовлений наперед альтернативний, або « фальшивий», букет, який трохи схожий на букет нареченої.

Щодо традиції зняття фати. Зазвичай з гостей вибирається молода пара і вони стають як би « нареченим» і «нареченою». Дівчині, передбачуваній молодій, надягають фату, зняту із справжньої нареченої, і бутоньєрку нареченого надягають уявному нареченому.

Так от, з фатою і бутоньєркою розлучатися не можна! На цей випадок і придумали кидати альтернативний букет. Фата і бутоньєрка зберігаються удома як сімейна реліквія, і коли народжується в сім'ї первісток, фатою, наприклад, накривають малюка, коли він хворіє, або вішають над його ліжечком від зглазу.

22. Готуючи молодожонам ліжко в першу шлюбну ніч (це може зробити близька заміжня родичка), подушки укладають так, щоб стикалися розрізи наволочок. До дружного життя.

Як на мене — якщо дотримуватись усіх цих прекмет, то саме свято перетвориться на якесь театральне дійство, тому пропоную всім вірити лише в хороші прикмети, а на все інше незвертати уваги, бо головне в цій справі — кохання!

 

                                          ********************

 

Ось, нарешті, близький довгоочікуваний день весілля, про яке стільки мріялося. Коли в житті людини назріває більш-менш серйозна подія, мимоволі виникають побоювання, що щось може піти не так, як планувалося. Коріння цих страхів йдуть у ті далекі часи, коли люди з побоюванням ставилися до всього, що їх оточувало, і намагалися убезпечити себе, вживаючи для цього в першу чергу свою спостережливість. Знайти зв'язок між причиною і наслідком не завжди просте завдання. До того ж не можна забувати про виключення з правил. Проте, деякі застереження дійшли і до наших часів чи то у зв'язку з консервативністю людської психології, то чи вироблені століттями прикмети виправдовували себе занадто часто. Отже, прислухайтеся до добрих порад, а потім вирішуйте, що робити. Навіть якщо поки що все гаразд і розставанням не пахне, все-таки ні в якому разі не даруєте один одному своїх фотографій (показувати не забороняється). Теж саме стосується не безневинні жовтих квітів і підступних наручних годинників. Такі подарунки обіцяють швидку розлуку. Тепер ви попереджені, а значить озброєні. Однак, не варто заспокоюватися на досягнутому. Попереду ще маса підводних каменів. Якщо ви до цих пір не заміжня (не одружені) зверніть увагу на свій стіл! Напевно, вам доводиться частенько тулитися на самому куточку столу. Ось де криється реальна небезпека - 7 років холостий життя забезпечені. Однак це ще та паличка з двома кінцями. Деякі пропалені знавці життя стверджують, що на розі сидіти дуже навіть корисно. Мовляв, друга половина буде зі своїм кутом (житлом), а, значить, на ваш зазіхати не стане. А мудрі китайці в принципі вважають неблагополучною будь-яку кутасту меблі, тому краще позбудьтесь неї мерщій і купіть нову. Нарешті, ви подолали всі перешкоди і не дивлячись на всі злі чари, подали заяву в ЗАГС. На цьому ваші муки ще не скінчилися. Наречені, для вас зараз кажу! Туфлі на весілля потрібно надягати старі, багаторазово перевірені. І мозолів НЕ натрете, і щастя вам буде. А якщо вже старі туфлі зовсім не поєднуються з весільним платтям, нічого не вдієш - доведеться купувати нові. Але тепер виникає нова проблема. Весільні туфлі слід зносити до дірок після урочистості, незважаючи на те, наскільки комфортно ви себе в них відчуваєте. І передоручити таку важливу справу нікому не можна, інакше щастя від вас втече. З сукнею теж не легше. Кожна наречена знає, що наречений не повинен бачити її в день весілля до одруження. Теж саме стосується сукні. Якщо наречений без ентузіазму ставиться до вибору весільного плаття, то замість того, щоб ображатися, наречена повинна бути вдячна йому. Адже він не повинен бачити сукні ні за яких умов, крім як на самій весілля. Нареченій не завадить перед весіллям поплакати на доріжку, інакше не уникнути сліз в шлюбі. Виплакати сльози краще до накладення макіяжу, навіть якщо ви використовуєте саму професійну косметику. Довго плакати теж не варто, кому сподобається заплакану наречена? Але пущі всього зосередьте вашу увагу на кільцях. Якщо вони раптом загубляться - чекай біди, розлучення не за горами. Навіть якщо кільце не загубилося, а просто впало під час церемонії одруження, результат буде тим же. І наостанок хочеться побажати, щоб вам все життя було «Гірко»!

 

                                                         ************

 

Ще задовго до весілля, навіть задовго до зустрічі з судженим молоді дівчата намагалися заглянути в майбутнє, шукали різні прикмети, які, як їм здавалося, можуть хоч би натякнути на неминучу долю. У минулому, в Різдво, в святочні дні, вночі проходили ворожіння. Пам'ятаєте, в Жуковського:

Раз у водохресний вечорок
Дівчата ворожили:
За ворота черевичок
Знявши з ноги, кидали.

Вважалося, що носок кинутого черевичка показує сторону, звідки чекати нареченого.

Ворожіння були всілякими, але завжди несли один і той же символ - заміжжя. Наприклад, ставали спиною до стесу дрів і, зажмурюючись, витягували яке-небудь поліно. Обмацували його і, виявивши гладку поверхню, раділи: жених буде красивий. Якщо ж поліно товсте і з гладкою кіркою - багатий, ну, а якщо кірка поліна шорстка, чекай жениха непривабливого. Або ворожіння по кільцях: у сито з крупою клали різні кільця, зібрані в рідних і знайомі. Дівчина запускала руку в це сито і разом з крупою витягувала яке-небудь колечко. Якщо кільце було мідне, то це вказувало, що майбутній жених буде бідним, якщо срібне - молодець з хорошої сім'ї, золоте - вийдеш заміж за купця, кільце з каменем - за пана. Якщо ж в жмені крупи кільця не виявилося, доведеться почекати: цього року вийти заміж не удасться. Було і так, що дівчата, веселячись, юрбою йшли до ополонки. І там. де неглибоко, діставали з дна камінчик. Гладкий камінчик вказував на те, що нареченого чекати красивого, якщо ж попадався шорсткий камінчик, то жених буде негарним. Ці ворожіння проходили в жартівливій, ігровій формі.

Прикмети поширювалися і на обряд сватання. Вважалося, що настільки відповідальну справу не слід затівати в середу або п'ятницю, а тим більше 13 числа. Свати, входивши в будинок. повинні були непомітно доторкнутися до одвірка. Аби сватання було успішним, свати після запрошення господарів, прагнули сідати під стельову балку.

Під час оглядин батьки нареченої прагнули приїхати в будинок молодого несподівано. Але сім'я молодого до цього візиту вже готувалася. Не заборонялося навіть "пустити пил в очі": виставити напоказ не лише своє, але узяте у сусідів "багатство": ковдри, шуби, доріжки, завіски і так далі. Молодик з батьками виходив на крильце, аби влаштуати раду, визначити - чи підходить йому наречена? Коли молодик повертався, йому підносили стакан меду. Якщо він його випивав, значить, наречена йому сподобалася. Якщо ж ні, то молодий повертав стакан, ледве його пригубивши.

 

Радять: перед весіллям наречена повинна поплакати, розлучаючись з дівочим життям. Для таких сліз до того ж і проводиться дівич-вечір. "Не поплачешся за столом - поплачешся за стовпом" - говорить народна мудрість. І перед весіллям обов'язкова лазня: не лише для того, щоб з'явитися перед чоловіком у всій своїй чистоті і красі, але і "змити" колишнє життя, "дівочі гульні", "прохладушки".

 

Спостереженню і пророкуванням піддається і погода під час весілля. Відмічено. що сніг і дощ в день весілля, не дивлячись на незручності і засмучення (як би не підмочити вінчальні вбрання!), зовсім непогано. По прикметі - молодим жити багато! Непогані прогнози і в дощову погоду. Але якщо на дворі - бездоріжжя, то і весіллю бути безпутним. Отже, молоді, мрійте про яскравий, красивий сонячний день!

Чимале значення для щасливого сімейного життя має і пору року. Відомо, що в травні одружуватися - століття маятися. Не можна і під час сінокосу - потрібно працювати. Кращий час для весілля - Покрів і весільні тижні. Назвемо декілька дат (за православним календарем), в які вінчання не здійснюється:

З 28 листопада по 6 січня - Різдвяний піст;
З 7 січня по 20 січня - Святки
З 14 серпня по 27 серпня -- Успенський піст
14 жовтня - Покрів "Пресвятої Богородиці"
а також 14 січня, 19 січня, 15 лютого, 7 квітня, 10-11 вересня, 21 вересня, 26-27 вересня - в значні релігійні свята.

 

 

ведучий тамада Сергій Купрієнко, тамада Львів, тамада на весілля у Львові, тамада на весілля, весілля Львів, тамада на весілля львів, тамада Купрієнко, Львiв тамада Львов, тамада свадьба, тамада Львов, свадьба Львов, ведучий тамада на весілля у Львові, тамада у Львові, тамада во Львове, ведучий тамада на весілля Сергій Купрієнко, весілля, ведучий тамада на весілля Львів, тамада на весілля у Львові, тамада на весілля зі Львова, львівський тамада, весільний тамада, свадьба, тамада Львів Сергій Купрієнко, ведучий на весілля у Львові, весільний тамада у Львові, тамада на весілля Сергій Купрієнко, тамада Сергій Купрієнко, корпоративний тамада, професійний тамада, елітний тамада, тамада на весілля, весільний ді-джей, ді джей-тамада, тамада і ді-джей, тамада та ді-джей, ді-джей тамада, тамада та dj, тамада і dj, тамада ді-джей, тамада dj, DJ & tamada, tamada dj, тамада ди-джей, dj cooper, тамада и ди джей, тамада ді джей Львів, тамада ди джей Львов, найкращий тамада, супер тамада, самый лучший тамада, професыйний тамада, весільні сценарії, весільні конкурси, весільні прикмети, весільні традиції, весільні обряди, ресторани Львова, весільні зали, тамада на банкет, тамада на бенкет, тамада на корпоратив, тамада на корпоративне свято, тамада на корпоративний ювілей, тамада на корпоративну вечірку, корпоратив, тамада на день народження, тамада на випускний вечір, тамада на випускний бал, тамада на випускний, тамада на новий рік, тамада на новорічну вечірку, тамада на святкову новорічну вечірку, тамада на свято, новорічний вечір, тамада на вечірку, тамада на приватну вечірку, тамада на ювілей, тамада на зустріч однокурсників, тамада на зустріч однокласників, тамада на екватор, тамада на зустріч випускників, ведучий весілля, ведучий весільного свята, ведучий весільного торжества, ведучий шоу, ведучий шоу програм, ведучий корпоративних заходів, ведучий корпоративної вечірки, ведучий корпоративного ювілею, ведучий корпоративного свята, конферанс, конферансьє, елегантний тамада, веселий тамада, інтелігентний тамада, кращий тамада, найкращий тамада, супер тамада, вишуканий тамада, неперевершений тамада, весілля, банкет, бенкет, день народження, ювілей, випускний, випускний вечір, випускний бал, корпоратив, корпоративна вечірка, корпоративне свято, корпоративний ювілей, корпоративні заходи, вечірка,весілля, весільні послуги, свято, випускний, випускний вечір, випускний бал, день народження, ювілей,  промо акція, рекламна акція, lviv, lvov, lwiw, lwow, lemberg,cooper, Kuprienko, Sergey Kuprienko, DJ Cooper, kuper, львівський тамада, тамада у Львові, тамада зі Львова, весілля Львів, Львов, Куприенко, Сергей Куприенко, тамада во Львове, профессиональный тамада, элитный тамада, тамада на свадьбу, тамада свадебного торжества, тамада на свадебный праздник, тамада на банкет, тамада на юбилей, тамада на корпоратив, тамада на день рожденья, тамада на день рождения, тамада на вечеринку, тамада на встречу одноклассников, тамада на встречу выпускников, тамада на выпускной вечер, тамада на экватор, тамада на новый год, тамада на праздник, тамада на корпоративный праздник, тамада на корпоративный юбилей, тамада на корпоративные мероприятия, ведущий корпоративных мероприятий, ведущий свадьбы, ведущий свадебного праздника, ведущий свадебного торжества, ведущий шоу, ведущий шоу программ, элегантный тамада, весёлый тамада, интеллигентный тамада, лучший тамада, самый лучший тамада, супер тамада, изысканный тамада, непревзойдённый тамада, свадьба, банкет, день рожденья, день рождения, юбилей, выпускной, выпускной бал, выпускной вечер, корпоратив, корпоративная вечеринка, корпоративный юбилей, корпоративный праздник, DJ Cooper (Сергій Купрієнко), корпоративные мероприятия, вечеринка, свадьба, свадебные услуги, львовский тамада, тамада со Львова, свадьба, свадебные юбилеи, годовщина свадьбы, весільні ювілеї, річниці весілля, весільні традиції, весільні конкурси, весільні сценарії, свадебные конкурсы, свадебные традиции, тамада Сергій Купрієнко, тамада во Львове, тамада Сергей Куприенко, ведучий Сергій Купрієнко, ведущий Сергей Куприенко, tamada Sergey Kuprienko, Львов, lviv, lvov, lwiw, lwow, lemberg, cooper, Kuprienko, Sergey Kuprienko, DJ Cooper, kuper,свадебный тамада, тамада, весілля, львів, львов, свадьба, випускний, корпоратив, Сергій Купрієнко, ді-джей, тамада, ди джей, весілля, dj, tamada, ведучий, ведущий, выпускной, 2012, 2011, 2010, 2013, церкви Львова, церкви у Львові, львівські церкви, храми Львова, храми у Львові, львівські храми, рагси Львова, рагс у Львові, львівські рагси, загс Львів, загси Львова, львівський загс, загс у Львові, весільні звичаї, весільні привітання, весільні традиції, весільні обряди, весільні канони, вартість послуг тамади у Львові, ціни за тамаду, відгуки про роботу тамади, хто хороший тамада, ціна за послуги тамади, ціновий прайс тамади, райдер тамади, скільки коштує весілля у Львові, вартість весілля у Львові, бюджет весілля, скільки коштує організація весілля у ЛьвовіОбновлен 30 июн 2013. Создан 18 ноя 2012