Тамада Львів

Благословення молодят. Класичний сценарій весілля.

Благословення молодої пари, благословення молодят, весільний староста, благословення в хаті молодого, благословення батьків молодої пари, благословення на весіллі, весільна брама, зустріч молодого на брамі, викуп молодої, викуп нареченоїЗагально прийнято, що Весіллля починається із дому молодого. Молодий просить тричі благословення у батьків та рідних. Батьки благословляють сина на довге та щасливе подружнє житя. Син має говорити такі слова “Прошу Вашого благословення” і покланятись тричі, батьки відповідно відповідать “Нехай тебе бог благословить і ми тебе благословляємо”. На торги на “брамі” малодята мають виділити 30 хвилин. Після того, як торги закінчуються, має вийти молода із дружками, підійти до нареченогоо із дружбами на одягнути букетики. Молодий відповідно дарує весільний букет нареченій, а дружби дружкам за букети дають гроші. Букети мають причіпати на ліву сторону. Після цього молода запрошує молодого та гостей додому. Там молодята просять відповідно благословення у своїх батьків. Батьки мають тримати ікону на хліб (коровай). Цими елементами обряду батьки хрестять молодят на довге та щасливе подружнє життя. Після цього молодята мають їхати да церкви чи РАЦСу.

 В кортежі автомобіль із молодою має їхати першим.

Якщо першим буде РАЦС - перед вінчанням в церкві молодята мають знімати обручки. Після вінчання в церкві молода повинна перечіпити весільний букетик молодого із лівої на праву сторону. Це символізує, що вони вже чоловік та дружина. Розрахуйте час так щоб не було поспіху, і не забувайте, що ви маєте виділити час також на прогулянку для відео та фотозйомки. Весілля не для гостей, а для молодої пари, тому нічого страшного не буде якщо запрошені гості вас трошки почекають.

Коли гості та молодята прибувають до ресторану, все робиться набагато простіше тому, що всі обов’язки на себе бере тамада.

Загалом далі все робиться за таким порядком. Молодят при вході в весільний зал вітають батьки із короваєм та шампанським. Потім іде процес “обдаровування”, після цього всі сідають за весільні столи( за християнським звичаєм всі промовляють “Отче наш” та “Богородицю”). Важливо щоб молодята або відповідальна особа за весілля не забула посадити за весільний стіл відео та фото-операторів, їм також потрібно відпочити?. Після невеличкого застілля молоді танцюють перший танець і після цього танцюють всі.

Весілля закінчується обрядом знімання фати та одягання хустини на наречену. Цим процесом має займатися мати молодого. Після цього молода перетанцьовує із усіма незаміжніми дівчатами на весіллі і в кінці кидає весільний букет або фату до цих дівчат. За українським звичаєм та дівчина яка зловить букет чи фату вийде заміж наступною.

От і все, гості розходяться, а молодята ідуть рахувати гроші які їм подарували, з надією, що витрачені кошти ними на весілля повернулися!!!

 

Благословення Молодих – народний сценарій!

Благослови, Боже, І отець, і мати...


Благословення на шлюб батьків нареченого та нареченої в Україні.

У світлиці молодих чекали батьки, дідусі, бабусі, сестри, брати обох родин, які сиділи поруч. Мама молодого та мама молодої сиділи в центрі, тримаючи у руках вишиті рушники з весільними калачами (або хлібом).
Жінки співали:
До хати, доню, до хати.
Скінчилося дівування,
Вклонися низько дівчатам,
Гуляєш з ними востаннє.
Пора вже, доню, віночок
З барвіночка виплітати,
Пора вже, доню, подружок
Собі в дружки вибирати.
Пора вже, доню, з коханим
На рушник вишитий стати.
Благословіть, рідна мамо,
Благословіть, рідний тату.

Молоді ставали перед батьками. Біля них - старости. Староста від молодої мав слово.

У наш час його виступ може звучати так:
"Шановні гості! Дорогі родичі молодих! Ось і прийшов цей найвідповідальніший момент сьогоднішнього дня. Молода пара проситиме благословення у своїх батьків, поклониться їм низенько до землі, щоб подякувати за безсонні ночі, за тривожні дні, за догляд і виховання.
Дорога (ім'я нареченої)! У створенні нової сім'ї твоя роль найважливіша. Це роль дружини, матері, подруги, коханої. А ти, (ім'я нареченого), станеш головою сім'ї, надійним помічником, добрим порадником, ніжним чоловіком, опорою, турботливим батьком своїм дітям.
Нині стала молода пара перед Господом Богом, перед усіма святими, перед матір'ю молодої, перед батьком молодої, перед матір'ю молодого, перед батьком молодого, просять їх благословити і в щасливу дорогу до шлюбу випровадити, (молоді кланялися. Молода цілувала хлібину і маму молодого, а потім усіх рідних, які сидять. А молодий цілував хлібину і маму молодої, усіх рідних. Потім вони мінялися місцями).
Стала молода пара другий раз і просить благословення (молоді кланялися і цілували знову). Стала молода пара третій раз, щоб попросити благословення (молоді втретє кланялися і цілували батьків. Після кожного поклону мами калачами перехрещували дітей і казали: "Хай вас Бог благословить!").
Батько брав із божниці ікону Спасителя і Матері Богородиці, тричі хрестив нею пару, промовляючи: «Бог благословить, і я благословляю на щастя, на здоров'я, на многії літа». Жінки співали під час обряду:
Ой до трьох раз, Марусенько, до трьох раз.

Поклонися матінці до сто раз.
Не рік тебе матінка годувала,
Нім ся твого поклононьку дочекала.

Вона свої рученьки зробила,
Вона свої ніженьки сходила,
Вона свою голівоньку склопотала,
Нім ся твого поклононьку дочекала.

Ой до трьох раз, Марусенько, до трьох раз,
Поклонися батеньку зо сто раз.
Не рік тебе батенько годував,
Нім ся твого поклононьку дочекав.

Він вже свої рученьки зробив,
Він вже свої ніженьки сходив,
Він свою голівоньку склопотав,
Нім ся твого поклононьку дочекав.

Мами тричі обходили молодих, йдучи назустріч одна одній, скроплюючи молодих і гостей свяченою водою, обсипаючи усіх цукерками, пшеницею, копійками. Після цього перед молодими ставав староста із весільним короваєм, за ним - молода з дружбами, молодий із дружками, старости з батьками, гості.

Кланяйтесь, діти,
Як рожеві квіти,
Низенько, покірненько,
Щоб було хорошенько,
Отцю, матіночці, брату
І сестроньці,
Ще й всій родиноньці.Обновлен 30 июн 2013. Создан 04 мар 2013