Тамада Львів

ВЕСІЛЬНА БРАМА. (сценарій викупу молодої, викуп нареченої, викуп молодої)

Весільна брама, весільна рогачка, брама, викуп молодої, викуп нареченої, весільний викуп, выкуп невесты, конкурсы на выкуп невестыТрадиція “Викуп молодої” - одне з найвеселіших і найвидовищних елементів весільного звичою. Питання викупу вирішують переважно дружби та друзі, але найкраще, якщо сам наречений буде безпосереднім учасником цього заходу. "Викупляють молоду" наречену зазвичай грошима, горілкою, цукерками, квітами, а також шампанським та іншими цінними подарунками.

 

Сценарій викупу нареченої залежить цілком від фантазії дружок та друзів нареченої. Молодому слід бути готовим і до несподіванок: зазвичай в ритуал викупу нареченої включаються і сусіди, і знайомі нареченої, так що грошей, цукерок, спиртного команді нареченого треба братии трохи більше запланованого.

У церемонії викупу нареченої, як, і в будь-якій інший традиції, важливо не зловживати чимось одним (наприклад, питаннями-завданнями для нареченого, віршами і т.ін.). Сценарій викупу нареченої реалізується веселіше і яскравіше, якщо буде порозуміння, але золота середина залишається головною умовою викупу.

 

Сценарій викупу нареченої:
Наречена по можливості "схована",щоб не було її видно. Ведуча і "сторона" нареченої - на вході. При появі нареченого з дружбами:

 

Дружка: “Добридень, шановні! Дозвольте запитати, куди це ви такі веселі та щасливі, з такими гарними квітами?”

 

Наречений відповідає: приїхав за своєю коханою.

 

Дружка: “Невже вона тут живе? Чи не помилилися? Коли так, то на який поверх треба піднятись і в яку квартиру зайти, аби відшукати ту дівчину, до котрої ви приїхали?”

 

Наречений відповідає: ……

 

Дружка: “Так! У цій квартирі справді живе роботяща, струнка, добра красуня. Бачу Наречений ти зразковий та гарний, але й наречена наша нічим не поступається. А тому так просто, ти до неї не потрапиш. Чи згоден ти пройти крізь вогонь, воду та мідні труби, аби ми змогли переконатися, що приїхав гідний наречений?”

 

Наречений: погоджується. Дружка тримає в руках зв’язані повітряні кульки, в кожній з яких — дівочі імена на паперових смужках.

 

Дружка: “Іспит перший. Чи підкаже тобі серденько, в якій кульці ім’я твоєї коханої?”

 

Наречений: Вибирає кульку, дістає з неї папірець. Якщо на ньому не те ім’я, він платить викуп, аж поки йому до рук не потрапить папірець з ім’ям нареченої. Після першого іспиту дружка дозволяє зробити кілька кроків уперед (або можна замінити наприклад: показує фотографію молодої) і знову дає завдання.

 

Дружка: “А чи любиш ти дівчину, до якої приїхав? А зможеш сказати це так голосно, щоб і вона почула? Щоб було справді голосно, попроси, хай тебе підтримають твої друзі, свати та інші гості. Скажіть гучно всі разом: “Катю, я тебе кохаю!”

 

Коли завдання виконано, нареченому і його супроводжуючим дозволяють зробити ще кілька кроків(або можна замінити наприклад: показує підмінну молоду)  назустріч долі.

 

Дружка: “Ну ось! Ще одне випробування — і ти матимеш те, по що прийшов. (Дія відбувається під дверима, за якими сидить наречена.) У нас тут є миска, вона порожня. Поклади в неї те, про що наречена зараз мріє найбільше”. (Наречений повинен сам стати в ту миску, бо молода в цю мить найбільше мріє про свого коханого.)

 

Дружка: “Ти гідно пройшов усі іспити, і тому шлях до нареченої відкритий. Поспішай до неї: вона вже зачекалася”.

Наречений заходить до кімнати, в центрі якої на подушці сидить наречена (у кріслі чи на стільці), біля неї стоїть брат, котрий буде продавати свою сестру. Брат вимагає викуп, свати торгуються з нареченим. Коли ціна за “товар” задовольняє обидві сторони, молодий викупляє свою кохану, цілує її і вручає весільний букет.

 

Наречена чіпляє на костюм молодому квітку(бутоньєрку), дружки та знайомі йдуть прикрашати весільний кортеж повітряними кульками і стрічками. Весільних сватів вдруге перев’язують рушниками (перший раз їх перев’язали на сватанні).

 

Свати припрошують усіх присутніх скуштувати чудодійного напою, аби “скріпити” гарну угоду між молодятами. Відбувається невеличкий міні фуршет.

 

Після цього гості виходять на вулицю, батьки нареченої в хаті з іконами благословляють дітей на спільне подружнє життя.

 

Молоді виходять із дому, мати їх посипає пшеницею, житом, цукерками та грошима. Гості збирають гроші та цукерки, а потім всі дружньо вирушають до РАЦСу. Наречені їдуть, як правило, до РАЦСу на різних машинах. Якщо у вашому регіоні весільні обряди зовсім не такі, ви можете замінити їх на ті, що традиційні для вас. Коли маєте багату фантазію, можна провести інші конкурси.


Головне, попередити нареченого, щоб він був готовий творчо себе проявити, щоб усе сприймав з гумором і  зробив запас грошових купюр по 1, 2 грн. (приблизно 100-200 грн.)Обновлен 04 июл 2013. Создан 04 мар 2013