Тамада Львів

Жива музика чи DJ?

тамада Львів Сергій КупрієнкоВибір музикантів, або ді-джея залежить, в першу чергу, від Вашого смаку. Моя думка із цього приводу на користь ді-джея. На жаль останніх 10 років направду "живої музики" на весіллях я не спостерігаю. Давно відійшли в минуле ті часи коли музиканти на весіллях грали пальчиками - наживо: на гітарах, трубі, скрипці, саксофоні, барабанах, баяні і т.д. і т.п. Річ у тім, що останнім часом, з розвитком компютерних технологій, музиканти виконують на весіллі роль банального "караоке", використовуючи у своїй роботі не музичні інструменти (які возять з собою лише "для вигляду"), а користуючись лишень одним ноутбуком, на якому записані професійні "мінусовки" пісень (практично теж саме караоке), а інколи навіть "мінусовки з прописаним бек-вокалом". Ось і виходить, що на весіллі грає музичний гурт аж з цілих трьох музик, а коли співають, то чітко прослуховується ще й четвертий - жіночий голос. Добре, якщо у музикантів голоси з широким вокальним діапазоном, добре поставлені та "зіспівані" - доповнюють один одного, а якщо ні? Ось і вибирайте що краще: слухати пісню, яку можна вгадати тільки завдяки мелодії, ще й заплатити за те що музики прийшли поспівати караоке на вашому весіллі, чи взяти ді-джея і насолоджуватися потужним, соковитим, оригінальним звучанням пісень у авторському виконанні справжніх зірок, а не "жалюгідну спробу заспівати так само". Ще один плюс в користь ді-джея - фінансовий. Зазвичай хороший ді-джей високого рівня, бере на себе ще й функції тамади, з якими, до речі, справляється на відмінно. Є, звичайно, і музиканти, які ведуть весілля - обіцяють ще й конкурсну програму. Але на жаль, зазвичай, і це чомусь стало як правило, музиканти які чудово співають - препогано ведуть весілля, і навпаки - досить пристойне ведення, а от у вокальному плані не дуже радують. Щодо розваг то обмежуються конкурсами "передай макогін між ногами навпроти дівчині", "перекоти сире яйце з штанини в штанину", "танець з мітлою" та "танець з кріслами"...
У даній статті я вкажу лише декілька моментів, на які важливо звернути Вашу увагу в ухваленні принципового рішення, яке приймати, все ж таки, саме Вам. Отже, про підводні камені, які Вас чекають на цьому шляху! Почну з музикантів. Музиканти, в більшості випадків, грають блоками по 60-90 хвилин, після чого їх вже не цікавить подальша програма: «Наша хата скраю!». Гірший варіант: буває, що молодята взяли музикантів від ресторану, які сказали на зустрічі: «Все буде добре! Не хвилюйтеся! У нас все є!», але по факту з'ясовується наступне: якщо ведучий приїхав без свого радіо-мікрофону то він дізнається, що його взагалі тут ніколи не було (тільки шнурові на стійках для музикантів), а радіо-мікрофон, у принципі, є, але вже за окрему плату! Це перший наріжний камінь. Наступний момент найбільш важливий - це репертуар! Часто музиканти грають виключно весільні польки та вальси, а якщо хочеш замовити щось з популярної естради, то на підході до них, уже за 7 кроків відчуваєш на собі "музичний погляд вартістю 50 гривень", і власне, машинально, підходячи до музикантів починаєш шукати гроші у кишенях, щоб замовити пісню. Траплялися і такі епізоди, коли музиканти за звичкою, не дивлячись на те, що отримали гонорар, продовжували співати свій репертуар, змушуючи гостей замовляти за додаткову плату інші пісні. Бували випадки, коли музиканти ресторану вимагали гроші або відмовлялися ставити диски з конкурсними фонограмами ведучого, підключити радіо-мікрофон чи ноутбук, або просто були відсутні протягом півтора години, тому що їх «наступний блок тільки через дві години!» Наступний неприємний епізод, який дотепер продовжують нав'язувати деякі ресторани: «доплата за відсутність наших музикантів». Це повний нонсенс і, як правило, він зясовується після того, як Замовники зробили передоплату, а потім сказали ресторану, що у них буде свій ведучий з DJ і повним комплектом устаткування.


Резюмуючи все сказане вище, акцентую Вашу увагу на найпринциповіших моментах:


1. Репертуар? Як мінімум Ви повинні сказати, що точно не повинно прозвучати на Вашому весіллі! У ідеалі - побачити музикантів в роботі, або подивитися їх демонстраційні відеоматеріали, тому що співати хіти зірок це більш ніж відповідально!
2. Чи надають музиканти ведучому посильну допомогу:
фанфарна підбивка, фонова музика, загальний рівень звучання мікрофонів (хтось з Ваших гостей говоритиме голосніше в мікрофон, хтось тихіше - все це повинно контролюватися і регулюватися на пульті), або музиканти грають блоками а «після них хоч потоп»?
3. Час роботи музикантів: весь захід «від а до я», чи блоками?
4. Чи надають музиканти радіо-мікрофон для ведучого, або він повинен мати свій?
5. Чи буде змога підключити свій радіо-мікрофон та ноутбук до мікшерського пульта музикантів?

Пригадую один випадок коли на весіллі (вік гостей від 23 до 50 років, кількість 90 чоловік, соціальний статус різний) грала жива музика, і як на мене, музиканти працювали просто чудово, причому мали якісну професійну, фірмову апаратуру. Але гості зручно вмостившись на кріслах та лавочках навпроти музики, просто спостерігали, як вони співають. Але як тільки розпочалась дискотека (до речі – звичайнісінький «український естрадний популяр») як на танцювальному майданчику ніде було яблуку впасти. Коли ж знову починали співати музиканти – всі дружно займали сидячі місця. Дуже шкода, але молодята подякували музикантам і попрощалися з ними. А мені довелося окрім обовязків тамади виконувати ще й роль ді-джея. Досі для мене ця «дискотечна пристрасть» тодішніх гостей залишається нерозгаданою таємницею....
Особисто я, вважаю, що музиканти і ведучий повинні працювати як одна команда, тому що вони для своїх замовників, разом, роблять Найважливіше Найпрекрасніше Свято Їхньго Життя.
Підводячи підсумки по роботі музикантів, я хочу сказати і про позитивну сторону. Поза сумнівом, свої переваги у «живих» музикантів є, «завести» гостей направду може темпераментний, красивий вокал, адже яскравий «живий» голос чудово доносить енергетику виконавця. Але й тут є свої плюси і  мінуси: погано співають музиканти - погана енергетика свята, добре справляються зі своєю роботою, підбадьорують гостей під час танців, жартуюють, спілкуюються - свято відмінне. Як позитивний приклад я хочу відзначити гурт «Вечірній Львів» та «Хомин Бенд», з якими мені не раз доводилося співпрацювати на весільних урочистостях - ці хлопаки ведуть програму від і до, грають живцем фанфари, фонову музику, імпровізують на конкурсах (якщо конкурси допускають подібне). Такі колективи мені завжди цікаві і я завжди розглядаю пропозиції про співпрацю з подібними командами!

А зараз про роботу DJ.

Ді-джеїв, як і ведучих стало дуже і дуже багато. Але хороших ді-джеїв, на жаль, доводиться шукати «днем з вогнем». У цій професії багато студентів на підробці, звукорежисерів середніх шкіл, які підробляють тихцем зі шкільною уапаратурою далеко не найкращої якості (до речі та ж сама ситуація прослідковується і у сфері відео- та фото-операторів). Звідси і порядок цін: від 150 до 300 у.є. (DJ з апаратурою). А зараз по порядку як повинен працювати хороший і справжній DJ. У форматі корпоративних і клубних заходів мені доводилося стикатися зі багатьма зірками вітчизняного і західного гатунку, але я не беру це зараз до уваги, тому що це зовсім інша історія. Тому, моя розповідь буде просто про сьогодення DJ’s! Отже. Хороший DJ працює виключно на професійній апаратурі відомих саунд-фірм. По потужності, для більшості ресторанів і закритих майданчиків (якщо це не захід більше 200 чоловік) цілком вистачає одного кіловату звуку, але цей звук повинен бути направду професійним і якісним, а не акустична система «ручної роботи місцевих радіо-умільців» (пан сам склєпав), або ж музична апаратура радянського періоду 70-80-х років. Ді-джей зводить музичні композиції, виходячи з ритму, стилю і навіть тональності! Хороший DJ має сценарій всієї програми з підготовленими фоновими тематичними треками, вставками: загальні фанфари на початок, фанфарне збиття під представлення гостей, інтер-шуми, фон, та узгоджену програму дискотеки. З приводу дискотеки немає сенсу, маючи професійно ді-джея, писати йому весь плей-лист. DJ повинен отримати гранично точну ввідну по музичній концепції вечора: що повинно звучати, на що Ви орієнтуєтеся в цілому, а що точно не повинно бути в ефірі свята. Якщо у Вас є окремі побажання, щоб прозвучали якісь конкретні композиції, які особливо дорогі Вам і Вашим гостям, то про це також краще наперед попередити DJ, особливо, якщо це незвичайні і рідкісні музичні речі. Якщо у Вас є якісь ексклюзивні музичні «фішки»: нарізаний в комп'ютерній програмі мікс з 2-3 пісень першого танцю, мінусовка, під яку Ви хочете заспівати і.т.д., то такі речі краще принести ді-джею завчасно! Дискотечний варіант дещо програє музикантам у "живій енергетиці", але це має значення тільки на початку весілля. Окрім цього, гості старшого віку, не звиклі до сучасної музики віддають перевагу живій музиці. За їх часів, в ресторанах популярну музику можна було почути тільки у виконанні місцевих "зірок". Сьогодні сучасне устаткування дозволяє "запросити" будь-яку зірку світової естради. Крім цього, набір музики у хорошого ді-джея, на кілька рівнів перевищує можливості навіть найдорожчого музичного колективу.
Тому, краще за все замовляти "живе виконання" на 2 - 3 години, заздалегідь узгодивши репертуар. Потім можна насолоджуватися музикою і танцями, замовляючи у ді-джея улюблені мелодії та пісні, вільно змінюючи стилі і напрями.
Підводячи загальний підсумок, скажу, що успіх заходу залежить, в першу чергу, від Вашого розуміння проблем цього напряму, тому що саме Ви повинні чітко поставити завдання, щоб на Ваше свято творили Справжні Професіонали, а не халтурники на підхваті.

 

 

 

Ключові слова: тамада Львів, тамада весілля, весілля Львів, тамада у Львові, весільний тамада, тамада весілля львів, тамада Купрієнко, тамада на весілля, тамада Львов, тамада во Львове, тамада свадьба, свадьба Львов, тамада, Львів, весілля, тамада на весілля Львів, тамада на весілля у Львові, тамада на весілля зі Львова, львівський тамада, весільний тамада, свадьба, корпоративний тамада, професійний тамада, елітний тамада, тамада на весілля, тамада і ді-джей, тамада та ді-джей, тамада та dj, тамада і dj, тамада ді-джей, тамада dj, tamada dj, тамада ди джей, тамада и ди джей, тамада ді джей Львів, тамада ди джей Львов, тамада на банкет, тамада на бенкет, тамада на корпоратив, тамада на корпоративне свято, тамада на корпоративний ювілей, тамада на корпоративну вечірку, корпоратив, тамада на день народження, тамада на випускний вечір, тамада на випускний бал, тамада на випускний, тамада на новий рік, тамада на новорічну вечірку, тамада на святкову новорічну вечірку, тамада на свято, новорічний вечір, тамада на вечірку, тамада на приватну вечірку, тамада на ювілей, тамада на зустріч однокурсників, тамада на зустріч однокласників, тамада на екватор, тамада на зустріч випускників, ведучий весілля, ведучий весільного свята, ведучий весільного торжества, ведучий шоу, ведучий шоу програм, ведучий корпоративних заходів, ведучий корпоративної вечірки, ведучий корпоративного ювілею, ведучий корпоративного свята, конферанс, конферансьє, елегантний тамада, веселий тамада, інтелігентний тамада, кращий тамада, найкращий тамада, супер тамада, вишуканий тамада, неперевершений тамада, весілля, банкет, бенкет, день народження, ювілей, випускний, випускний вечір, випускний бал, корпоратив, корпоративна вечірка, корпоративне свято, корпоративний ювілей, корпоративні заходи, вечірка,весілля, весільні послуги, свято, випускний, випускний вечір, випускний бал, день народження, ювілей,  промо акція, рекламна акція, lviv, lvov, lwiw, lwow, lemberg,cooper, Kuprienko, Sergey Kuprienko, DJ Cooper, kuper, львівський тамада, тамада у Львові, тамада зі Львова, весілля Львів, Львов, Куприенко, Сергей Куприенко, тамада во Львове, профессиональный тамада, элитный тамада, тамада на свадьбу, тамада свадебного торжества, тамада на свадебный праздник, тамада на банкет, тамада на юбилей, тамада на корпоратив, тамада на день рожденья, тамада на день рождения, тамада на вечеринку, тамада на встречу одноклассников, тамада на встречу выпускников, тамада на выпускной вечер, тамада на экватор, тамада на новый год, тамада на праздник, тамада на корпоративный праздник, тамада на корпоративный юбилей, тамада на корпоративные мероприятия, ведущий корпоративных мероприятий, ведущий свадьбы, ведущий свадебного праздника, ведущий свадебного торжества, ведущий шоу, ведущий шоу программ, элегантный тамада, весёлый тамада, интеллигентный тамада, лучший тамада, самый лучший тамада, супер тамада, изысканный тамада, непревзойдённый тамада, свадьба, банкет, день рожденья, день рождения, юбилей, выпускной, выпускной бал, выпускной вечер, корпоратив, корпоративная вечеринка, корпоративный юбилей, корпоративный праздник, DJ Cooper (Сергій Купрієнко), корпоративные мероприятия, вечеринка, свадьба, свадебные услуги, тамада во Львове, львовский тамада, тамада со Львова, свадьба, Сергій Купрієнко, Львов, lviv, lvov, lwiw, lwow, lemberg, cooper, Kuprienko, Sergey Kuprienko, DJ Cooper, kuper,свадебный тамада, тамада, весілля, львів, львов, свадьба, випускний, корпоратив, Купрієнко, ді-джей, тамада, ди джей, весілля, dj, tamada, ведучий, ведущий, выпускной

 

 Обновлен 22 мая 2016. Создан 14 мая 2010