Тамада Львів

Класичне весілля: звичаї, обряди, канони, традиції

тамада Львів Сергій КупрієнкоЯкщо Ви зупинилися на класичній формі проведення Вашого весілля, то це не означає, що все повинно бути стандартно. У цій статті я відповідаю на найпоширеніші запитання щодо класичних весіль і розповідаю про традиційні весільні звичаї, обряди та традиції. При роботі з своїми Замовниками я роблю акцент на три головні суттєві моменти: весільні традиції (що Вам потрібне і що хотілося б бачити, а що ні), конкурсна шоу-програма, музична концепція свята. Почну з весільних традицій, яких всього шість (якщо йдеться не про національні весілля). Тут важливо визначити для себе і відразу ж прописати в сценарій - що з цього всього Вам потрібне, а від чого не гріх відмовитися. Традиційна зустріч молодят проходить, як правило, з весільним караваєм, або ж з хлібом сіллю.


• Молодята часто запитують: «А хліб потрібно кусати, чи ламати?». По класиці жанру, звичайно ж, потрібно кусати, тому що - хто більше відкусив, за повірям, той і головний в сім'ї! Але багато наречених банально не хочуть псувати дорогий макіяж, «make-up», тому і з'явилася традиція, в добрій половині випадків - ламати, а не кусати хліб.


• Молодята часто питають: «А хліб солити потрібно?» Насправді - не потрібно (але все одно солять і солитимуть!). Суть цієї традиції в тому, щоб «насолити один одному!» Зазвичай у цьому випадку я кажу: «Щоб цей звичай - насолити один одному по повній програмі – був першим і останнім випадком у Вашому житті!»


• На етапі зустрічі Молодої Пари часто присутні келихи з шампанським. Молодята п'ють з фужерів після чого кидають їх через ліве плече «на щастя»! Весільні келихи це окрема тема. Річ у тому, що часто Молодята не знають, що весільні фужери це свого роду «перехідний прапор», так як з них обов’язково п'ють потім (на ювілейні дати весілля, на народження дитини і на усі подальші святкові події у житті сім'ї). В зв'язку з цим, у жодному випадку, не можна на етапі зустрічі Молодої Пари розбивати ці найзаповітніші келихи! Тому необхідно наперед придбати фужери, які слід передати у ресторан з батьками, друзями, або залишити там напередодні. В іншому випадку ресторан з радістю надасть Вам свої келішки, які будуть дбайливо вписані в спільний рахунок далеко не за оптовими цінами!


• Власне, сама зустріч Молодої Пари. Її чомусь завше намагаються провести на порозі ресторану, а не у пишноті прикрашеного весільного залу. Цей варіант має чимало мінусів: ніхто з гостей, котрі натовпом стоять навколо входу в ресторан, достеменно нічого не почує і не побачить; як правило ведучий своїм голосом (без радіо-мікрофону) не в змозі перекричати натовп гостей, чи навіть просто шум вулиці чи міського транспорту; далі молодята заходять у зал який їх зустрічає пусткою, а не громом оплесків та овацій запрошених гостей, котрі в цей момент теж намагаються пройти до зали… Тому я завше рекомендую, щоб зустріч відбувалася вишукано і пишно, «по-панськи» з масою приємних сюрпризів, радісних облич, квітів і за участю усіх гостей, батьків і родини, безпосередньо у весільній залі. Зрештою зустріч батьками своїх дітей «на порозі» пішла від тих давніх часів коли, ресторанів як таких, взагалі не існувало в природі, а саме весілля проходило у рідній домівці, на порозі якої, діти кланялись своїм батькам.


• Традиція «розпалювання сімейного вогнища» пішла із сивої давнини. Молода Пара поверталися додому з церкви і батьки насамперед топили їм піч, передаючи тим самим своє тепло, любов, турботу і досвід. В наші дні ця традиція модифікувалася і стала мати простішу форму: батьки, з тонкими свічками, що горять, в руках одночасно запалюють товсту свічку, яку молодята разом тримають у своїх руках. Це може бути як просто свіча, так і свічка, яка знаходиться у фарфоровому будиночку. Чомусь багато ведучих проводять цей звичай у самому кінці весілля, вважаючи, що тема свічок, що горять, зворушлива і актуальна саме в кінці вечора. Насправді, сімейне вогнище, подібно до весільних келихів, є, як я вже сказав вище – теж, свого роду, «перехідним знаменом» і запалюється на подальші сімейні урочистості, являючи собою своєрідну нитку часу. В зв'язку з цим, не зовсім правильно і грамотно запалити її у самому кінці свята, щоб практично тут же загасити! Сімейне вогнище повинне за повною програмою «відпрацювати свою тему» на весіллі, і не згоріти при цьому (буває й таке, коли молодята використовують «ікєєвськую пігулку» замість хорошої свічки). Сімейне вогнище логічно запалити після того, як батьки скажуть своє перше слово за столом.


Перший танець Молодої Пари. Його також чомусь часто намагаються обставити натовпом гостей з свічками в руках, або викласти сердечко з свічок чи квітів, в якому молодята повинні танцювати, при цьому не спаливши плаття нареченої. Все залежить від Вашого смаку! Перший танець ідеально робити в кінці першого застілля свята, щоб молодята і гості мали змогу спокійно перекусити після Загсу і прогулянок та відпочити. Варіантів першого танцю багато: від класики, до міксових композицій (з 2-3 пісень), побудованих на руйнуванні стилю.


• Збір грошей на хлопчика чи дівчинку. Мабуть, найспірніший на сьогодні звичай. Тому що саме цей звичай асоціюється з «сільськими варіантами» весіль у більшості молодят. Я не прихильник цього звичаю, але іноді доводиться його робити на прохання Замовників. Варіантів тут декілька: збір з повзунками, збір з підносами і т.д.


• Букет нареченої та підв'язка. Букет нареченої може бути кинутий в натовп незаміжніх дівчат (класика жанру), може бути просто переданий до рук найкращій незаміжній подрузі (особливо, коли нікому ловити, окрім неї), букет може бути розіграний в лотерею, або розіграний в колі дівчат, що обертається. Варіантів насправді багато. Останнім часом наречені все частіше стали питати на зустрічах: «А що це за ідея з букетом-дублером і чи обов'язково потрібно робити букет-дублер?» Насправді ідея букета-дублера не нова. Спочатку вона пішла від того, що наречені, складаючи свій букет, часто вибирають дуже крихкі квіти, які не призначені для того, щоб їх кидали, ловили, стукалися лобами. В цьому випадку наречені стали замовляти другий (міцніший) весільний букет. Буває, що букет нареченої занадто креативний і кидати його навіть небезпечно (наприклад, в основі букета закладений кокосовий горіх!). У таких випадках теж кидають букет дублер (хоча кокосовий горіх також літав у моїй практиці)! Наречений кидає в натовп неодружених чоловіків підв'язку нареченої, яку або знімає зубами з її ноги, або руками, або наречена сама віддає підв'язку в руки своєму чоловіку. Іноді роль підв'язки грає бутоньєрка молодого.


• Весільний торт. Урочисте внесення весільного торту з подальшою фото-сесією і традиційним розрізанням молодятами першої скибки рука в руку. У нас, на Галичині, перший кусочок весільного торту, смакують молодята – як найсмачніший, і той що приносить щастя та удачу. Друга та третя скибка дістається дружбам та дружкам, а далі уже пригощаються усі гості. У східних та центральних регіонах України, доля першого шматочку весільного торту в більшості випадків така, що він продається з аукціону (особливо це характерно для міста Одеси). На мій погляд це нормально і логічно, якщо ведучий віддає всі отримані кошти від цієї акції Молодій Парі (а бувають такі випадки, коли ведучі вимагають свою частку за аукціони!). Друга тема - молодята віддають шматочки торту батькам - наречений віддає батькам нареченої, а наречена - батькам молодого. Але у цьому випадку пропадає ідея першого шматочка. Виходять «перші чотири кусочки». В деяких випадках, молодята просять продати з аукціону п'ятий шматочок весільного торту, тому що перші чотири пішли батькам. Я знаю, що деякі ведучі вмудряються хоч і не за дорого, продати всі скибки весільного торта. На мій погляд, це вже перебір!

Ось, власне кажучи, всі основні весільні моменти, які Вам потрібно проаналізувати і вирішити - що з цього всього Вам підходить, а від чого краще відмовитися. Всі ці обряди і звичаї Ваш ведучий повинен грамотно викласти Вам на зустрічі і визначити разом з Вами - як це буде, який момент, і в якій формі?! Сюди можна додати ще слово-подяку Молодої Пари у кінці свята і останній танець-подарунок молодят.


Якщо ведучий працює зі своїм комплектом звукового/світломузичного устаткування і своїм ді-джеєм (DJ), а не із запрошеними музикантами, то немає необхідності прописувати весь плей-лист свята, а досить зробити правильну ввідну по музиці. Як правило, у більшості випадків всі просять: відсутність дешевої попси, наявність euro-pop, диско 80-их, латино. Якщо молодята музичні гурмани, клабери, або естети, то музична програма дійсно скрупульозно формується під їх чуйним керівництвом. Ось, власне, всі основні складові, які важливо не упустити під час підготовки до весілля.

 

Ключові слова: тамада Львів, тамада весілля, весілля Львів, тамада у Львові, весільний тамада, тамада весілля львів, тамада Купрієнко, тамада на весілля, тамада Львов, тамада во Львове, тамада свадьба, свадьба Львов, тамада, Львів, весілля, тамада на весілля Львів, тамада на весілля у Львові, тамада на весілля зі Львова, львівський тамада, весільний тамада, свадьба, корпоративний тамада, професійний тамада, елітний тамада, тамада на весілля, тамада і ді-джей, тамада та ді-джей, тамада та dj, тамада і dj, тамада ді-джей, тамада dj, tamada dj, тамада ди джей, тамада и ди джей, тамада ді джей Львів, тамада ди джей Львов, тамада на банкет, тамада на бенкет, тамада на корпоратив, тамада на корпоративне свято, тамада на корпоративний ювілей, тамада на корпоративну вечірку, корпоратив, тамада на день народження, тамада на випускний вечір, тамада на випускний бал, тамада на випускний, тамада на новий рік, тамада на новорічну вечірку, тамада на святкову новорічну вечірку, тамада на свято, новорічний вечір, тамада на вечірку, тамада на приватну вечірку, тамада на ювілей, тамада на зустріч однокурсників, тамада на зустріч однокласників, тамада на екватор, тамада на зустріч випускників, ведучий весілля, ведучий весільного свята, ведучий весільного торжества, ведучий шоу, ведучий шоу програм, ведучий корпоративних заходів, ведучий корпоративної вечірки, ведучий корпоративного ювілею, ведучий корпоративного свята, конферанс, конферансьє, елегантний тамада, веселий тамада, інтелігентний тамада, кращий тамада, найкращий тамада, супер тамада, вишуканий тамада, неперевершений тамада, весілля, банкет, бенкет, день народження, ювілей, випускний, випускний вечір, випускний бал, корпоратив, корпоративна вечірка, корпоративне свято, корпоративний ювілей, корпоративні заходи, вечірка,весілля, весільні послуги, свято, випускний, випускний вечір, випускний бал, день народження, ювілей,  промо акція, рекламна акція, lviv, lvov, lwiw, lwow, lemberg,cooper, Kuprienko, Sergey Kuprienko, DJ Cooper, kuper, львівський тамада, тамада у Львові, тамада зі Львова, весілля Львів, Львов, Куприенко, Сергей Куприенко, тамада во Львове, профессиональный тамада, элитный тамада, тамада на свадьбу, тамада свадебного торжества, тамада на свадебный праздник, тамада на банкет, тамада на юбилей, тамада на корпоратив, тамада на день рожденья, тамада на день рождения, тамада на вечеринку, тамада на встречу одноклассников, тамада на встречу выпускников, тамада на выпускной вечер, тамада на экватор, тамада на новый год, тамада на праздник, тамада на корпоративный праздник, тамада на корпоративный юбилей, тамада на корпоративные мероприятия, ведущий корпоративных мероприятий, ведущий свадьбы, ведущий свадебного праздника, ведущий свадебного торжества, ведущий шоу, ведущий шоу программ, элегантный тамада, весёлый тамада, интеллигентный тамада, лучший тамада, самый лучший тамада, супер тамада, изысканный тамада, непревзойдённый тамада, свадьба, банкет, день рожденья, день рождения, юбилей, выпускной, выпускной бал, выпускной вечер, корпоратив, корпоративная вечеринка, корпоративный юбилей, корпоративный праздник, DJ Cooper (Сергій Купрієнко), корпоративные мероприятия, вечеринка, свадьба, свадебные услуги, тамада во Львове, львовский тамада, тамада со Львова, свадьба, Сергій Купрієнко, Львов, lviv, lvov, lwiw, lwow, lemberg, cooper, Kuprienko, Sergey Kuprienko, DJ Cooper, kuper,свадебный тамада, тамада, весілля, львів, львов, свадьба, випускний, корпоратив, Купрієнко, ді-джей, тамада, ди джей, весілля, dj, tamada, ведучий, ведущий, выпускной

 

 

 

 

 

 Обновлен 12 июл 2013. Создан 14 мая 2010